fbpx

Raudteevedu

MIS ON INTERMODAALNE RAUDTEEKAUBAVEDU?

Kui Teil on vaja vedada palju raskeid esemeid või ohtlikke materjale pika vahemaad taha, on hea kasutada raudteetransporti. Kohaletoimetamine rongiga tuleb üsna soodne, võrreldes traditsioonilise rekka-veoga. Kuid intermodaalse kaubaveo korral on peaaegu alati kombinatsiooniks veoauto ja rong. Rekkat kasutatakse kauba veoks raudtee sõlmpunktist lõppsihtkohta.

RAUDTEEKAUBAVEO EELISEID

 

Keskkonnasõbralikkus

Võrreldes veoautoga on rong palju kütusesäästlikum. Rongi peale saab laadida rohkem kaupa ja tarnida justkui sama kiirusega nagu autoga. Rongid teevad vähem peatusi, säästavad kütust, tekitavad vähem kasvuhoonegaasi. Kui Teil on vaja tarnida suur kogus kaupa ja Te hoolite keskkonnast, siis võtke ühendust meie raudtee osakonnaga.

Ohutus

Ohutuse osas on raudteetransport kaugel ees tavalisest autotranspordist. Suured kogused ADR-kaupa (lõhkeained või kergestisüttivad ained) liiguvad enamasti raudteed pidi. Rongid sõidavad sihtkoha lähima raudteesõlmpunktini ja vedu sealt lõpp-punkti toimub autodega. Rongidele peaaegu ei mõju ilmastikutingimused ja liiklusolud.

Hind

Kui Te kasutate autot, siis kaasnevad sellega lisakulud: kütus, autojuhi palk, toll, teetasud jne. Kuid kasutades raudteed, võite tarnida palju kaupa ühekorraga, mis on kulutõhusam. Tegelikud kulud sõltuvad maastikust ja lubatud kiirusest, kuid tavaliselt on rong säästlikum võrreldes teiste transpordiviisidega.